Relacje z naszych wydarzeń

25Chcielibyśmy się podzielić relacją z ostatnich wydarzeń, jakie mogliśmy przeżyć w naszej misji:

Listopad 2018

Goście z Ukrainy

13
Nasi goście z Ukrainy Aleksander i Grigoruj. Opowiadali o ciężkim życiu na Ukrainie,o tym jak przetrwali dzięki Bogu. Usłużyli nam śpiewem i Słowem. Dziękujemy.
Wizyta w noclegowni dla mężczyzn

12 13
Nasza wizyta w noclegowni dla mężczyzn. Nie było nas dużo,wielu ludzi było poza domem. Ale był to dobry czas. Każdy z nas opowiadał o tym jak nasze życie się zmieniło kiedy spotkaliśmy Jezusa.Razem pośpiewaliśmy,wspólne rozmowy, zwierzenia które zbudowały nas wszystkich. Zdobyliśmy zaufanie tych pogubionych w życiu ludzi , i na pewno wrócimy tam jeszcze nie raz. Oczywiście poczęstunek, kawusia, domowe wypieki , słodkie jabłuszka dopełniły nastroju. Rozmawialiśmy w pokojach z ludźmi,którzy nie mogli przyjść na spotkanie z różnych względów , zostaliśmy ciepło i życzliwie przyjęci. To na pewno nie była ostatnia nasza wizyta, a mieszkańcom noclegowni życzymy zdrowia i powrotu do społeczeństwa.


Październik 2018

Gościnnie

11
Nasz gość ze Świnoujścia , brat Henryk Podgórski przedstawił nam swoje życie, spotkanie z Jezusem które odmieniło jego myślenie i sposób życia. Zagrał i zaśpiewał piękną pieśń o sercach które czekają, które potrzebują ewangelii. Dziękujemy Ci bracie że byłeś z nami.


Wrzesień 2018

Dzień Nowej Szansy

12 13
W sobotę 22-go września mogliśmy w wynajętej sali zorganizować Dzień Nowej Szansy, czyli ewangelizację. Pragnęliśmy usłużyć i podzielić się Dobrą Nowiną z innymi. To szansa dla bezdomnych, uzależnionych, współuzależnionych, samotnych aby usłyszeli o Bogu który zstąpił na ziemię jako Człowiek, a potem zmarł za nasze grzechy abyśmy my mogli żyć. Ale Zmartwychwstał i Żyje!!!
Jesteśmy przekonani że wszyscy, czyli każdy z nas potrzebuje Łaski Bożej i Jego obecności. I to właśnie do ludzi potrzebujących, poszukujących, którzy stracili już nadzieję, skierowaliśmy nasze serca i staraliśmy się im przybliżyć tą największą Miłość jaka istnieje. To był bardzo dobry czas. Gościliśmy ponad 85 osób. Było wiele świadectw, wykłady Słowa Bożego, uwielbianie. Poczęstunek-kawka, ciacho, pyszny gulasz,na drogę każdy dostał jabłuszko i pączek. Mieliśmy ze sobą 60 Nowych Testamentów i wszystkie zostały zabrane przez naszych gości. Dziękujemy , jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu za ten wspaniały czas, kiedy mogliśmy o Nim rozmawiać, wielbić Go. Mamy nadzieję że niejedno serce zostało otwarte. Już myślimy o następnym takim spotkaniu:)


Gościnnie

11
Małgosia, żona naszego gitarzysty Janusza była naszym gościem w ostatni poniedziałek. Właściwie gościem za dużo powiedziane, raczej domownikiem. Ponieważ to właśnie Janusz z Małgosią założyli 30 lat temu klub, grupę wsparcia w której teraz wspólnie działamy. Małgosia przybliżyła nam historię powstania klubu. W tym objawia się miłość do ludzi uzależnionych , miłość którą Bóg wlewa w nasze serca. Dziękujemy za Wasze gorące serca.
Dni upamiętania

12 13
Nasze życie toczy się dalej. Tak więc nasza mała grupka uczestniczyła w wykładach na trzech Dniach Upamiętania w Ustroniu. Główny mówca wykładów wprowadzał nas w Obecność Bożą prostym, zrozumiałym dla wszystkich Słowem Bożym. Uwielbianie, świadectwa , atmosfera przyjaźni, życzliwości to wszystko sprawiło że ludzkie serca się otwierały, padały mocne postanowienia zmiany stylu życia. I to jest wspaniałe .
Słyszeliśmy różne świadectwa, ale szczególnie jedno utkwiło nam w głowie. Marcin opowiadał jak był młodym ministrantem w kościele , zbroił coś jak to 9-latek i kazano mu sprzątać za darmo, w przeciwnym wypadku –tu cytat — Bóg przestanie Cię kochać ????!!!!! Jak to ? Czy jest to możliwe żeby Bóg przestał nas kochać ? A co z ofiarą Jezusa ?
Ew. Jana 3:16 ” Albowiem Bóg tak umiłował świat że………..
W ten sposób ten młody człowiek odwrócił się od Boga i kościoła. Ale Bóg jest Większy i przyprowadził Marcina spowrotem do siebie.
” wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż, nie dbać o bilet ”——-tym pociągiem jest nasze życie, Pan Jezus zapłacił nam za bilet ,bilet do życia z Nim, ale uwaga —–konduktorem jest diabeł !!!
Zrób porządek w swoim życiu, nie oglądaj się za siebie, idź
do przodu razem z Bogiem uwierz w Niego a wszystko inne będzie ci dodane. Gorąco dziękujemy braciom i siostrom w zborze Betel za ich ciężką służbę i poświęcenie.
Pozdrawiamy z Bożym Błogosławieństwem.Sierpień 2018

Jak co tydzień

14
”Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu ….
List do Hebrajczyków 11:6
Kolejny poniedziałek, uwielbianie, przywitanie nowych twarzy. Zawsze ogromnie się cieszymy jak dołączają do nas nowi ludzie.
Słowo Boże zawsze obecne. Dalszy ciąg o wierze. Jaką wiarę miał Noe, kiedy budował Arkę podczas braku deszczu, kiedy wszyscy mu uragali, śmiali się z niego . A Noe po prostu słuchał Głosu Boga. Był Mu wierny.
Czy my słuchamy Głosu Boga ? Czy Go w ogóle słyszymy ? A jeśli tak czy wykonujemy Jego polecenia?
Zasadnicze pytanie na które każdy z nas musi sobie sam odpowiedzieć —– gdy nasz Pan , Zbawiciel, Jezus Chrystus przyjdzie po swój lud czy zastanie wiarę na ziemi ? Gdzie my będziemy ? Z Bożym pozdrowieniem.
Przyjdź Panie Jezu !

Lipiec 2018

Zjazd absolwentów

15
W dniach 6-8 lipca br. w Łękinii, ośrodku Chrześcijańskiej Misji Społecznej odbył się zjazd absolwentów ośrodka oraz przedstawicieli i sympatyków Teen Challenge. Do ośrodków w Łękinii i Broczynie przyjeżdżają ludzie którzy mają dość życia z alkoholem, z różnego rodzaju używkami. Ludzie którzy chcą zmienić swoje życie , którzy pragną poznać Tego Jednego, Jedynego który zmienia ich serca, umysły, dusze. Tak, ponieważ terapia oparta jest na wartościach chrześcijańskich. Większość z nich dopiero tam doznaje przyjaźni, miłości, tam uczą się jak żyć. I że można żyć inaczej jak dotychczas. Uczą się że są naprawdę wartościowymi ludźmi, w oczach Boga cennymi perłami, ponieważ ——TAK BÓG UMIŁOWAŁ ŚWIAT, ŻE SYNA SWEGO DAŁ ——aby KAŻDY kto wierzy w Niego—-

Każdy, ponieważ Bóg kocha każdego.

To był wspaniale spędzony czas. Obfity w Słowo które głosili pastorzy. Pastor a zarazem dyrektor główny Teen Challenge w Polsce Zbyszek Urbaniak oraz pastor, dyrektor Teen Challenge z Południowej Kalifornii Ron Brown. Uwielbianie, świadectwa uwolnionych i szczęśliwych ludzi. Wzajemna integracja, wymiana doświadczeń, budujące na duszy rozmowy. Dziękujemy Bogu za to miejsce, za służbę ludzi tam pracujących którzy poświęcają się dla ratowania ginących.W niedzielę byliśmy świadkami wspaniałego wydarzenia —–CHRZTU ŚWIĘTEGO —-poprzez zanurzenie w wodzie ( biblijnie )ponad 30 osób swoje serca, swoje życie oddało Jezusowi Chrystusowi . Całe Niebo się radowało !! My też

Czerwiec 2018

Dni upamiętania

1 2
Dni Upamiętania w Ustroniu już za nami. To był jak zawsze wspaniały, ubłogosławiony czas. Czas odczuwalnej Bożej obecności,Bożej łaski. Obecność Ducha Świętego który działał w naszych sercach, otwierając je na miłość płynącą spod tronu Jezusa. Przypowieść o ziarnku gorczycy którą wykładał nam świetny mówca dała nam wiele do myślenia. Z malutkiego ziarenka może wzrosnąć duże drzewo dające owoce. To my, kiedy zaufamy w pełni Panu , kiedy oddamy się całkowicie ze wszystkimi naszymi ułomnościami. Niejedno serce zostało złamane, pobudzone do zmiany .
Gorąco dziękujemy Panu Bogu za to miejsce w którym możemy się zgromadzać co kwartał, za braci i siostry tak oddane służbie Bogu i ludziom potrzebującym. Za kochane kucharki dbające o strawę fizyczną dla nas.

Maj 2018

Konferencja

6
7
W Kruklankach, na Mazurach odbyła się II wiosenna Konferencja Teen Challenge. Czas przepełniony rozmowami, wymianą doświadczeń,, ale też zachęcając się wzajemnie do służby , w przepięknych plenerach. Między lasami jezioro Gołdopiwo,do którego mieliśmy 30 metrów, mnóstwo zieleni.
W podróży tam i z powrotem podziwialiśmy piękną naturę którą stworzył nasz Pan . Bo tylko ON mógł stworzyć coś tak pięknego. Na zdjęciu tylko fragment ośrodka w którym byliśmy, ale zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej
http:// teenchallenge-katowice.eu.

Jeszcze jedno—odwiedziliśmy również Elbląg–miasto czyste, kolorowe. Przy jednym z pomników została położona tablica pamiątkowa, dla jednego z bezdomnych tego miasta. Niestety nie udało nam się dowiedzieć historii tego Człowieka.


Kwiecień 2018

Gościnnie

3
Nasze ostatnie spotkania obfitowały w gościach. Tydzień temu był z nami nasz drogi nam pastor Marian Dwulat, który po długiej dyskusji naszych klubowiczów podsumował nasze spotkanie. Kto jest lepszy a kto gorszy. A może chodzi o lepszy stan posiadania? Jak wyglądamy w oczach Boga ? Czy jesteśmy równi? A co z posłuszeństwem? Spotkanie było owocne, trochę przemyśleń, różne opinie , ale na koniec wszyscy doszli do wspólnego zdania że przed Bogiem jesteśmy równi. Pytanie–czy wszyscy dostąpimy zaszczytu bycia blisko naszego Pana ? Na to każdy musi sobie sam odpowiedzieć

Marzec 2018

Spotkanie świąteczne

”To nie g21433105_2070103116605301_5121759593140603963_nwoździe Cię przebiły lecz mój grzech, to nie ludzie Cię skrzywdzili lecz mój grzech …….”
Temat męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa, Jego ukrzyżowania, Jego ofiary za nas-grzeszników był przewodnim tematem naszego ostatniego spotkania. Dlaczego Jezus musiał umrzeć za nas, dlaczego dokonało się to co miało się wykonać ?!! Pytania i odpowiedzi dały niektórym wiele do myślenia. Dobra Nowina trwa: Jezus Zmartwychwstał i żyje, i jest pośród nas !!!!!. Wszystko dla naszego zbawienia. Ważne abyśmy przyjęli Jego ofiarę, Jego miłość i przebaczanie . Abyśmy wszyscy zrozumieli, że WYKONAŁO się to, co było zapisane w księgach proroczych to, co nam nasz Bóg Ojciec obiecał. A Jego nieskazite24991273_2070103066605306_5612744683645629773_nlny, czysty, bezgrzeszny i posłuszny SYN wziął na krzyż, na swoje barki, nasze występki i grzechy. Nigdy nie spłacimy naszego długu. „Jezus Zmartwychwstał, to wykonało się, szatan pokonany, Jezus złamał śmierci moc ……”Przy zastawionym stole, przy modlitwie, uwielbianiu, wspólnym rozważaniu o wielkości Bożej miłości minął nam bardzo szybko czas.
Błogosławionego czasu, radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa , abyśmy zawsze pamiętali co jest najważniejsze dla nas i w naszym życiu. Dziękując za łaski którymi nas obdarza.

Dni skupienia w Ustroniu

Serdeczne pozdrowienia z Ustronia. To były kolejne wspaniale spędzone trzy dni w zaprzyjaźnionym zborze, pełnym wielu oddanych sióstr i braci w służbie dla Pana i ludzi. Bożą obecność, uwielbianie, mocne i świetne Słowo odczuwali i przeżywali wszyscy. Wykładowca Słowa Bożego poruszył nasze serca. Postanowienia poprawy swojego życia zapadały w sercach obecnych. Wielu oddało swoje życie Jezusowi. Ktoś zaczął czytać Pismo, ktoś postanowił iść do pracy, aby skończyć z bezdomnością. Ktoś inny zapragnął Chrztu wodnego, jeszcze inny wzmocnił swoją wiarę. Oj działo się jak zawsze, działo. Dziękujemy Panu za to że mogliśmy tam być, za nasz wspólnie spędzony czas i rozmowy- często bardzo osobiste, ale jakże owocne. Pozdrawiamy cały zbór Betel i dziękujemy za Wasz trud, serca otwarte i okazaną nam miłość . Do następnego

29178517_1643306709037701_3595337726439718912_nLuty 2018

Poniedziałkowe spotkanie 22 lutego

Nasze poniedziałkowe spotkania jak zwykle przynosiły wiele owoców. Poprzednio rozmawialiśmy na temat filmu „Sprawa Chrystusa ”, który znaczna część z nas obejrzała w kinie. Jak zwykle opinie na temat filmu różniły się bardzo od siebie. Każdy zwrócił uwagę na coś innego. Ale ogólnie wszyscy zgodzili się, że dochodzenie w sprawie zmartwychwstania Jezusa doprowadziło głównego bohatera do poznania Jezusa i nawrócenia. Czas spędzony w kinie był dobrym czasem, a film skłania do refleksji.

Tematem właściwego spotkania była kwestia, w jakiego Boga wierzysz, kim dla Ciebie jest Bóg?? Wszyscy byliśmy pod wrażeniem udzielanych przez naszych klubowiczów odpowiedzi. Wrażeniem i zaskoczeniem.


Poniedziałkowe spotkanie 9 lutego

”Cudowna , Boża łaska ta, zbawiła z grzechów mnie ……..”
Dziękujemy Ci Panie za Twą cudowną łaskę dzięki której żyjemy, możemy oddychać, jesteśmy zbawieni,.
”O Boże dzięki Ci za cudną łaskę Twą …..”
Za łaskę dzięki której możemy spotykać się z Tobą i ze sobą nawzajem, budować się Twoim Słowem, uwielbiać poprzez pieśni, rozważania i rozmowy. Dziękujemy Ci Panie za każdy wspólnie spędzony czas, kiedy możemy uczyć się jak żyć poprzez Twoje Słowo

Tutaj możesz przeczytać o wydarzeniach jakie miały miejsce w 2017 roku>>
 Tutaj możesz przeczytać o wydarzeniach jakie miały miejsce w 2016 roku>>