Relacje z naszych wydarzeń

25Chcielibyśmy się podzielić relacją z ostatnich wydarzeń, jakie mogliśmy przeżyć w naszej misji:

Czerwiec 2018

Dni upamiętania

1 2
Dni Upamiętania w Ustroniu już za nami. To był jak zawsze wspaniały, ubłogosławiony czas. Czas odczuwalnej Bożej obecności,Bożej łaski. Obecność Ducha Świętego który działał w naszych sercach, otwierając je na miłość płynącą spod tronu Jezusa. Przypowieść o ziarnku gorczycy którą wykładał nam świetny mówca dała nam wiele do myślenia. Z malutkiego ziarenka może wzrosnąć duże drzewo dające owoce. To my, kiedy zaufamy w pełni Panu , kiedy oddamy się całkowicie ze wszystkimi naszymi ułomnościami. Niejedno serce zostało złamane, pobudzone do zmiany .
Gorąco dziękujemy Panu Bogu za to miejsce w którym możemy się zgromadzać co kwartał, za braci i siostry tak oddane służbie Bogu i ludziom potrzebującym. Za kochane kucharki dbające o strawę fizyczną dla nas.

Maj 2018

Konferencja

6
7
W Kruklankach, na Mazurach odbyła się II wiosenna Konferencja Teen Challenge. Czas przepełniony rozmowami, wymianą doświadczeń,, ale też zachęcając się wzajemnie do służby , w przepięknych plenerach. Między lasami jezioro Gołdopiwo,do którego mieliśmy 30 metrów, mnóstwo zieleni.
W podróży tam i z powrotem podziwialiśmy piękną naturę którą stworzył nasz Pan . Bo tylko ON mógł stworzyć coś tak pięknego. Na zdjęciu tylko fragment ośrodka w którym byliśmy, ale zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej
http:// teenchallenge-katowice.eu.

Jeszcze jedno—odwiedziliśmy również Elbląg–miasto czyste, kolorowe. Przy jednym z pomników została położona tablica pamiątkowa, dla jednego z bezdomnych tego miasta. Niestety nie udało nam się dowiedzieć historii tego Człowieka.


Kwiecień 2018

Gościnnie

3
Nasze ostatnie spotkania obfitowały w gościach. Tydzień temu był z nami nasz drogi nam pastor Marian Dwulat, który po długiej dyskusji naszych klubowiczów podsumował nasze spotkanie. Kto jest lepszy a kto gorszy. A może chodzi o lepszy stan posiadania? Jak wyglądamy w oczach Boga ? Czy jesteśmy równi? A co z posłuszeństwem? Spotkanie było owocne, trochę przemyśleń, różne opinie , ale na koniec wszyscy doszli do wspólnego zdania że przed Bogiem jesteśmy równi. Pytanie–czy wszyscy dostąpimy zaszczytu bycia blisko naszego Pana ? Na to każdy musi sobie sam odpowiedzieć

Marzec 2018

Spotkanie świąteczne

”To nie g21433105_2070103116605301_5121759593140603963_nwoździe Cię przebiły lecz mój grzech, to nie ludzie Cię skrzywdzili lecz mój grzech …….”
Temat męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa, Jego ukrzyżowania, Jego ofiary za nas-grzeszników był przewodnim tematem naszego ostatniego spotkania. Dlaczego Jezus musiał umrzeć za nas, dlaczego dokonało się to co miało się wykonać ?!! Pytania i odpowiedzi dały niektórym wiele do myślenia. Dobra Nowina trwa: Jezus Zmartwychwstał i żyje, i jest pośród nas !!!!!. Wszystko dla naszego zbawienia. Ważne abyśmy przyjęli Jego ofiarę, Jego miłość i przebaczanie . Abyśmy wszyscy zrozumieli, że WYKONAŁO się to, co było zapisane w księgach proroczych to, co nam nasz Bóg Ojciec obiecał. A Jego nieskazite24991273_2070103066605306_5612744683645629773_nlny, czysty, bezgrzeszny i posłuszny SYN wziął na krzyż, na swoje barki, nasze występki i grzechy. Nigdy nie spłacimy naszego długu. „Jezus Zmartwychwstał, to wykonało się, szatan pokonany, Jezus złamał śmierci moc ……”Przy zastawionym stole, przy modlitwie, uwielbianiu, wspólnym rozważaniu o wielkości Bożej miłości minął nam bardzo szybko czas.
Błogosławionego czasu, radości ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa , abyśmy zawsze pamiętali co jest najważniejsze dla nas i w naszym życiu. Dziękując za łaski którymi nas obdarza.

Dni skupienia w Ustroniu

Serdeczne pozdrowienia z Ustronia. To były kolejne wspaniale spędzone trzy dni w zaprzyjaźnionym zborze, pełnym wielu oddanych sióstr i braci w służbie dla Pana i ludzi. Bożą obecność, uwielbianie, mocne i świetne Słowo odczuwali i przeżywali wszyscy. Wykładowca Słowa Bożego poruszył nasze serca. Postanowienia poprawy swojego życia zapadały w sercach obecnych. Wielu oddało swoje życie Jezusowi. Ktoś zaczął czytać Pismo, ktoś postanowił iść do pracy, aby skończyć z bezdomnością. Ktoś inny zapragnął Chrztu wodnego, jeszcze inny wzmocnił swoją wiarę. Oj działo się jak zawsze, działo. Dziękujemy Panu za to że mogliśmy tam być, za nasz wspólnie spędzony czas i rozmowy- często bardzo osobiste, ale jakże owocne. Pozdrawiamy cały zbór Betel i dziękujemy za Wasz trud, serca otwarte i okazaną nam miłość . Do następnego

29178517_1643306709037701_3595337726439718912_nLuty 2018

Poniedziałkowe spotkanie 22 lutego

Nasze poniedziałkowe spotkania jak zwykle przynosiły wiele owoców. Poprzednio rozmawialiśmy na temat filmu „Sprawa Chrystusa ”, który znaczna część z nas obejrzała w kinie. Jak zwykle opinie na temat filmu różniły się bardzo od siebie. Każdy zwrócił uwagę na coś innego. Ale ogólnie wszyscy zgodzili się, że dochodzenie w sprawie zmartwychwstania Jezusa doprowadziło głównego bohatera do poznania Jezusa i nawrócenia. Czas spędzony w kinie był dobrym czasem, a film skłania do refleksji.

Tematem właściwego spotkania była kwestia, w jakiego Boga wierzysz, kim dla Ciebie jest Bóg?? Wszyscy byliśmy pod wrażeniem udzielanych przez naszych klubowiczów odpowiedzi. Wrażeniem i zaskoczeniem.


Poniedziałkowe spotkanie 9 lutego

”Cudowna , Boża łaska ta, zbawiła z grzechów mnie ……..”
Dziękujemy Ci Panie za Twą cudowną łaskę dzięki której żyjemy, możemy oddychać, jesteśmy zbawieni,.
”O Boże dzięki Ci za cudną łaskę Twą …..”
Za łaskę dzięki której możemy spotykać się z Tobą i ze sobą nawzajem, budować się Twoim Słowem, uwielbiać poprzez pieśni, rozważania i rozmowy. Dziękujemy Ci Panie za każdy wspólnie spędzony czas, kiedy możemy uczyć się jak żyć poprzez Twoje Słowo

Tutaj możesz przeczytać o wydarzeniach jakie miały miejsce w 2017 roku>>
 Tutaj możesz przeczytać o wydarzeniach jakie miały miejsce w 2016 roku>>