Relacje z naszych wydarzeń

25Chcielibyśmy się podzielić relacją z ostatnich wydarzeń, jakie mogliśmy przeżyć w naszej misji:

 Marzec 2017

Czyn społeczny

Dzisiejsza sobota upłynęła pracowicie. Nasi klubowicze w ramach czynu społecznego sprzątali teren wokół zboru , spawali, cięli drzewa. Napracowali się solidnie i dostali solidny posiłek. Żurek z ziemniaczkami, kiełbaski z grilla smakowały wszystkim. Dziękujemy  Panu za naszych chłopaków i za słoneczko które nam dzisiaj przyświecało.

Otwarcie Grupy Wsparcia, naszego oddziału Teen Challenge, w Chorzowie

Chcemy podzielić się ogromną radością, jaka płynie z oficjalnego otwarcia Grupy Wsparcia, naszego oddziału Teen Challenge, w Chorzowie. Błogosławieństwo, modlitwy, Słowo Boże, dyskusje, refleksje towarzyszyły nam przez ponad dwie godzinki. To był dobry czas spędzony w obecności Pana , na budowaniu wzajemnych relacji, integracji w domowej , rodzinnej atmosferze. Dziękujemy naszemu Bogu za to miejsce, w którym możemy się spotykać.  Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze spotkania, w każdą środę, bo jak jest napisane – Pan Jezus przyszedł do chorych, źle się mających, potrzebujących, a Jego obecność sprawia że nasze troski stają się lżejsze.

Dni Skupienia

9-12 marca braliśmy udział w kolejnych Dniach Skupienia.  Był to czas wykładów, podjętych decyzji, refleksji. Prowadzący wykładowca , pastor Marek Tomczyński prowadził nas przez Słowo Boże z wielką pasją, z poczuciem humoru, ale też prostym, dotykającym nasze serca językiem. Mieliśmy szansę zobaczenia filmu dokumentalnego, który nakręcił pastor w Nigerii. Dokument był wstrząsający, opowiadał o biedzie, o dzieciach chłonnych nauki mimo bardzo ciężkich warunków, o wiosce trędowatych, pokaleczonych, kalekich, z powykrzywianymi rękoma, nogami, a nawet z kikutami .  Bohaterowie dokumentu dzięki działalności lokalnych misjonarzy nie tylko otrzymują niezbędną pomoc w przeżyciu, ale mogą poznawać  Jezusa, Jego Miłość, Łaskę, Dobroć . Łzy cisnęły nam się do oczu widząc z jaką radością ci ludzie uwielbiają Pana Jezusa , mimo różnych kalectw, totalnej biedy, braku nadziei. Nie narzekają, tylko pełni radości i miłości śpiewają dla Pana. A jak jest z nami ? W większości bez przerwy na coś, na kogoś narzekamy, nie potrafimy cieszyć się nawet z wielkich rzeczy , dziękować Bogu za wszystko co mamy w Nim . Czas to zmienić !! Każdą przerwę wykorzystywaliśmy na rozmowy, pełne refleksji, padały decyzje. To był dobry czas. Bardzo dobry czas . Przykładem niech będą świadectwa składane przez Marka, Waldka, Kostka i Gabrysię . Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu za ten czas i naszym darczyńcom, którym Pan otworzył serca na nasze potrzeby . Z Bożym błogosławieństwem pozdrawiamy .

Spotkanie naszej misji

Ubiegły poniedziałek jak zawsze obfitował w Słowo Boże, uwielbianie, dyskusje. Mieliśmy super gościa, naszego brata Daniela. Daniel podzielił się z nami swoim świadectwem. Jest synem naszego pastora, co nie oznacza że jego ścieżka życiowa przebiegała gładko. Też tak jak inni musiał przebijać się po trudach, znojach i bezdrożach życia. Podejmowane decyzje nie zawsze były łatwe i proste, ale jak sam powiedział warto marzyć, warto inwestować w siebie. Oczywiście zawsze z wiarą w Boga, dzięki której osiągnął wiele. Jest bardzo muzykalny i często usługuje w naszym zborze swoimi talentami. Dziękujemy Ci bracie za to że byłeś z nami i zechciałeś podzielić się z nami swoimi przeżyciami. Niech Pan Bóg błogosławi Ciebie , Twoja rodzinę. Nasi klubowicze byli bardzo zbudowani.

Z wizytą w teatrze

W piątek naszą małą grupką wybraliśmy się do Domu Kultury w Chorzowie na musical ” SKRZYPEK NA DACH(A)U ” . Spektakl oparty na oryginalnym musicalu, grany przez młodych artystów, który przeniósł nas w otoczone murem pogardy getto żydowskie Anatewka.  Opowieść o losach biednego dozorcy żydowskiego, mającego pięć córek . Przekaz wielu cech ludzkich takich jak miłość, szacunek, poszanowanie, wierność, ale i złość, gniew, pogarda, stosunek ”wyższego ”, bogatszego,  do biedaka, żal, pretensje, rasizm. Rozmowa z Panem Bogiem , przekomarzanie się . Były chwile zadumy, refleksji, ale i zabawne sytuacje. Każdy z nas wyciągnął jakąś lekcję z tego spektaklu. Mamy nadzieję , że kolejnego takiego przeżycia doświadczymy w większym gronie.

Styczeń 2017

 Najwyższy czas żebyśmy podzielili się tym co się u nas dzieje. Oczywiście już trzy poniedziałki za nami, jak zwykle działo się, działo. Mieliśmy wspaniałych gości z Niemiec siostrę Marysię i brata Salvatore z Sycylii. Opowiadali o swoich przeżyciach z Panem Jezusem, o tym jak działa w ich życiu. Oczywiście na każdym spotkaniu głoszone jest Słowo Boże, panuje atmosfera uwielbienia, dyskusje, i to jest ważne. Ważne, bo widać że w naszych klubowiczach ziarno zaczyna kiełkować. Opowieść o dziesięciu pannach nam wszystkim do myślenia – czy jesteśmy gotowi? Gotowi na przyjście Pana? Czy jesteśmy gotowi stanąć przed Nim twarzą w twarz? Mówiliśmy również o modlitwie. Czym jest, czy jest ważna? Czy potrzebna? Zastanawialiśmy się też czym jest modlitwa wstawiennicza? Niech każdy zastanowi się i pomyśli czy warto się modlić? Czy trzeba się modlić? Uważamy że tak, a jak wy myślicie? Padło pytanie, co Biblia mówi o Świętych? Kto jest Świętym? Może ten, który jest Świątynią Bożą? A kto jest Świątynią Bożą? W Biblii znajdziemy na te pytania odpowiedzi. Święty to Ten, który przyjął Jezusa do serca jako swojego Pana i Zbawiciela. Jeśli On jest Święty to i wierzący jest świętym. A jego ciało, serce w momencie przyjęcia Jezusa staje się Świątynią Ducha Świętego. Czy myśleliśmy kiedyś w ten sposób o swoim Panu? O sobie? Czy dbamy o swoje świątynie? I z tym pytaniem Was zostawiamy do następnego spotkania przy dobrym Słowie, herbatce i posiłku. Zapraszamy na nasze spotkania każdego chętnego. Z Bożym błogosławieństwem pozdrawiamy

Tutaj możesz przeczytać o wydarzeniach jakie miały miejsce w 2016 roku>>

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz