Wydarzenia 2016

25Chcielibyśmy się podzielić relacją z wydarzeń, jakie mogliśmy przeżyć w naszej misji w 2016 roku:

Grudzień 2016

Nasze spotkanie wigilijne

W sobotę 17-go grudnia w naszym zborze odbyło się spotkanie wigilijne dla osób bezdomnych, samotnych, potrzebujących. Mieliśmy zaszczyt gościć ponad 200 osób. !!! Spotkanie zorganizowali nasi przyjaciele z chrześcijańskiego klubu motocyklowego Just Riders, przy naszym malutkim udziale. Nie zabrakło wspaniałych gości, świadectw działania Boga w życiu naszych braci. Przygrywał nam wspaniały zespół, z którym próbowaliśmy śpiewać kolędy :) Oczywiście nie mogło zabraknąć Słowa Bożego i wspólnych modlitw. Nasz klub Quo Vadis usłużył dwiema pieśniami, troszkę po hebrajsku, troszkę po polsku. Atmosfera, serdeczność, obecność Boża i oczywiście przepyszne jedzonko przygotowane przez nasze kochane siostry z klubu Just Riders -to wszystko sprawiło, że w naszych sercach zagościła radość, satysfakcja i motywacja do dalszych działań dla takich ludzi jak nasi goście. A zmęczenie ? No cóż -wszyscy byliśmy zmęczeni, ale w jakże pozytywny sposób. Nie mamy nic przeciwko temu, aby być częściej tak radośnie zmęczonymi.

Dni Skupienia w Ustroniu

Dni Skupienia w Ustroniu już za nami. Wspaniała atmosfera i ludzie, usługujący nam zborownicy – siostry i bracia, pyszne jedzonko ( wielkie serducho dla świetnych kucharek ) sprawiły, że czuliśmy się jak w wielkiej rodzinie. Atmosfera przesycona Bożą obecnością, cudowne Boże Słowo, świetny mówca, uwielbianie płynące prosto z naszych serc, poruszane przez super muzyków, to wszystko powodowało, że nawet zaczęliśmy inaczej oddychać.. To były cudowne dni. Szkoda że się skończyły. Ale jak to bywa —coś się kończy, coś się zaczyna. Wiele serc zostało zmienionych, wiele ważnych decyzji zapadło. Naszym mówcą przez trzy dni był nasz ”generał” –jak go nazwali nasi ludzie —–pastor z Broczyny, główny dyrektor Misji Chrześcijańskiej ”Teen Challenge” w Polsce Zbyszek Urbaniak. Mieliśmy możliwość zrobienia sobie zdjęcia z naszym ”generałem ” razem z pastorem zboru Betel Bogusławem Wrzecionko. Dziękujemy za ten wspaniale spędzony czas, wzajemne relacje, emocje, których nie brakło. Niech Pan błogosławi wszystkich uczestników tych dni, prowadzi i błogosławi

 

Listopad 2016

Środa. Nasi klubowicze chętnie stawili się na czyn dla naszego Zboru. Pięknie posprzątali masę liści opadłych z drzew. Potem zmęczeni, aczkolwiek zadowoleni dostali zasłużony posiłek, kawusię, coś słodkiego. Dziękujemy naszemu Panu za ich serca i ręce gotowe do pracy .

 

 

Dni Trzeźwości Wisła. Nowe szanse, nadzieje, decyzje. A to nasi podopieczni Marek i Janusz. Zadowoleni, szczęśliwi, napełnieni Mocą Bożą. Dziękujemy naszemu Panu za organizatorów, uczestników tych dni

15078696_1171765306191846_6472851108878681113_n

Wrzesień 2016

W sobotę, mimo padającego deszczu mieliśmy dobry czas . Nasi klubowicze stanęli na wysokości zadania. Najpierw mieliśmy społeczność i rozważaliśmy temat „Wiara, a uczynki”, by razem rozkoszować się wspólną kawusią i ciasteczkiem. Potem nasi ludzie zaczęli porządkować teren wokół zboru, niestety część z nich pracowała gdzieś z tyłu, więc nasza ”fotoreporterka ” ich nie ujęła na zdjęciach , ale zapewnia że byli i ciężko pracowali. Na koniec , w ramach zasłużonego odpoczynku mieliśmy grilla. Ciepło ogniska, atmosfera wzajemnej życzliwości , pyszne kiełbaski, trzymając się za ręce wokół ogniska wraz z modlitwą i dziękczynieniem. To wszystko sprawiło, że ten dzień był Pański, że ten dzień spędzony z Panem i wspólnie ze sobą był bardzo udany. Musimy to jeszcze powtórzyć

Kolejny poniedziałek. Nasi chłopcy składali świadectwa o tym, co przeżyli w Ustroniu. Wszyscy zachwyceni, zadowoleni. Pełni chęci i zapału słuchali o Bożym działaniu. Jeden z naszych chłopaków został w Ustroniu uzdrowiony, po wylewie, który miał miejsce kilka lat wcześniej nie miał czucia po prawej stronie twarzy, teraz ma !!!! Czuje dotyk, czuje uszczypnięcie. Czyż to nie cud Boży ? Inny po 22 latach bezdomności –wcześniej pytany czy nie chce tego zmienić odpowiedział, że nie, bo już jest przyzwyczajony do takiego życia , w poniedziałek przyniósł wniosek na mieszkanie i z płaczem prosił, aby pomóc mu go wypełnić . Czyż to nie cud Boży? Dlatego nasza praca ma sens. Ma sens ratowania każdego zagubionego. Mieliśmy również gościa brata Adama z Dąbrowy Górniczej. Adam pracuje wśród narkomanów. Opowiedział nam swoje poprzednie życie, swoje świadectwo nawrócenia. Wszyscy byli bardzo zbudowani. I dlatego warto, naprawdę warto działać na niwie Pańskiej, warto choćby troszkę się poświęcić dla innych żeby zobaczyć tak wspaniałe efekty. Niech Pan prowadzi i strzeże wszystkich tych którzy otwarli swoje serca, którzy chcą prawdziwie zmieniać swoje życie. To ma sens .!!

Sierpień 2016

Wisła. Przepiękne góry.Wysokie, gęsto zalesione. Nasze zdjęcia może nie oddają całej Bożej doskonałości, piękna tej natury. Ale uwierzcie na słowo, owo miejsce jest absolutnie piękne, wysokie, wyniosłe, można nawet powiedzieć majestatyczne. Gdy człowiek stanie u podnóża takiej góry to czuje się taki mały, malutki. Te góry stworzył nasz Pan, jak wiele, wiele innych wspaniałych rzeczy. Jeśli my stając przy tak wysokiej, wyniosłej górze czujemy się malutkimi, to co dopiero będzie, gdy staniemy przed naszym Stwórcą ?? !!!!! I tak, w takim pięknym otoczeniu podczas trwających trzech Dni Trzeźwości w Wiśle Oazie wśród wielu innych uczestników dwóch naszych podopiecznych Marek i Janusz oddało swoje serca Jezusowi. Słowo Boże które było zwiastowane, świadectwa byłych uzależnionych, uwielbianie, rodzinna atmosfera, to wszystko sprawiło że Bóg działał w sercach tych ludzi i wierzymy w to że wyjechali stamtąd odmienieni. Mimo, że wrócili do starych miejsc, do starych „kumpli ” mamy nadzieje (zresztą oni też ), że ich życie odmieni się na lepsze .Tym bardziej że Marek zdecydował się na wyjazd do ośrodka. Nie sposób też nadmienić o naszych siostrach w kuchni, które z wielkim poświęceniem przygotowują posiłki. Herbatka, kawusia, ciacho to dobry dodatek. Ale salcesonik – pycha. Takiego nigdzie nie dostaniecie. Błogosławimy wszystkich organizatorów, usługujących, uczestników. Niech Was Pan prowadzi i błogosławi .

czerwiec 2016

Paru naszych klubowiczów uczestniczyło w Dniach Trzeźwości w Wiśle. Każdy z nich odebrał dużo od Pana. Usłyszane słowo jak i świadectwa innych ludzi dla nich były bardzo poruszające.

Również w czerwcu razem z grupą pojechaliśmy do Ustronia. Atmosferę wyjazdu przesycała Boża obecność. Doświadczyliśmy głoszonego Słowa przez wspaniałych mówców, modlitwy, uwielbiania, świadectw. Wiele serc otwarło się na Chrystusa. Z naszej grupy pięć osób wystąpiło do modlitwy, w której zadecydowali o oddaniu swojego życia Jezusowi i o pójściu drogą Jego nauczania. Nie obyło się bez wielu łez, wzruszeń, pozytywnych emocji, wspólnego uwielbiania Pana. Jako wspólnota nadal modlimy się o nowo nawrócone osoby, aby nasz Pan prowadził je każdego dnia, umacniał, aby nie poddawały się nawet w chwilach trudnych doświadczeń.

W czerwcu nasz klub odwiedzili wspaniali goście – kompozytor, aktor oraz cała grupa występująca w musicalu „Filary Ognia”. Dzięki inspirującym świadectwom, wspólnym pieśniom przeżyliśmy wspaniały czas.

W naszym klubie staramy się, by nasze spotkania przepełniało uwielbianie płynące w pełni z serca. Nie brakuje rozważania Bożego słowa, zawsze dużo rozmawiamy o różnych, ważnych dla nas tematach, częstujemy naszych gości poczęstunkiem.

Nasze serca radują się patrząc jak Bóg zmienia naszych ludzi, ich serca, ich myślenie, ich życie. Teraz przed nami następne wyzwania. Pozdrawiamy w imieniu liderów oraz wszystkich naszych podopiecznych w cudownym imieniu naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Zapisz

O wszystkich aktualnych wydarzeniach informujemy na naszej stronie na Facebooku. Polub nas !!!
facebook

Zapisz

Zapisz